Najčastejšie otázky

Tu nájdete odpovede na Vaše najčastejšie otázky

Aký je pôvod materiálov, z ktorých šijete? Aké majú látky atesty?

Všetkybavlnenéúpletymámenapriamood výrobcovz Turecka.Neberiemežiadneskladové, mommentálně dostupné materiály, ale zadávame si do výroby úplety podľa našich požiadaviek a farieb, a to tie v najvyšší možnej kavlitě, lepšie kúpiť nedá. Všetky úplety majú všetky vždy aktuálne certifikát Öko-Tex Standard 100 tr. 1, teda ten najprísnejšie, spĺňajúci požiadavky na nezávadnosť aj pre deti už od narodenia.

Turecko je veľmoc, čo sa týka výroby bavlnených priadzí aj látok a ich kvalita je asi veľmi ťažko dosiahnuteľná. V našich začiatkoch sme vyskúšali dodávateľov viac a zistili sme, že všetky úplety, ktoré sa nám páčili, boli pôvodom práve z Turecka (hoci napr. V Poľsku sa veľa firiem tvári ako výrobcovia, ale tovar si nechávajú vyrábať práve v Turecku, tak ako my ). Oproti tomu českej úplety bohužiaľ nikdy nespĺňali naše požiadavky, nezodpovedala gramáž, látky mali chlpatejší porvch a žmolkovatěly, s farbami bol tiež problém, rovnako ako s , a v neposlednom rade výrazne vyššie ceny moc nepomáhali konkurencieschopnosti hotových výrobkov. Nechceme hádzať všetkých do jedného vreca, možno sú aj čestné výnimky, ale my sme si došli svojou cestou k Turkom a naša spokojnosť je veľká. Ako u všetkého materiálu, ak sme s niečím spokojní, nemeníme.

Froté na plienky máme oproti tomu od veľkého českého výrobcu, jedného z mála. Pretože sme od začiatku spokojní s kvalitou, tam sme náhradu zahraničím nikdy neriešili. Látka atesty pre deti od narodenia.


Fleece a softshell na slovenskom trhu je všetok z Ázie- Čína, Taiwan. Na slovenskom trhu je dostupný aj údajne taliansky a možno aj ďalšie softshell, ale vzhľadom k tomu, že jeho cena je 4x vyššia, nie je možné z neho v našich podmienkach vyrábať za reálne ceny. Fleece, ktorý používame na detské oblečenie berieme od českého veľkoobchodu (hoci pôvod je tiež v Ázii), ktorý má na neho atesty pre deti od narodenia. Dámske oblečenie šijeme z fleecu, ktorý má atest č. 2, tj. Až pre deti od 3 rokov, preto ho pre výrobky v priamym styku s pokožkou bábätiek nepoužívame. Atest triedy č. 2 majú aj Softshel, z ktorých šijeme.

PUL látku berieme za hriešne peniaze z USA. Bohužiaľ náhrady dostupné v SR (s pôvodom ale samozrejme tiež inde) nikdy neuspokojili nároky zákazníčok, ktoré sú zvyknuté na tento jemný a veľa odolný PUL, ktorý naozaj vydrží až 300 pracích cyklov. Ten objavili ešte bývalej majiteľky Haipa-daipa a nám sa neosvedčili žiadne možnej náhrady. Takže zostávame u neho.

Šátkovina na nosidlá je pôvodom z ČR a tiež má potrebné atesty pre deti od narodenia.

Aby sme osvětliili trochu atesty. Určite je dobré vždy hľadať látky s tými najvyššími atesty. Avšak, väčšina firiem farbí rovnakými farbami (práve predovšetkým farby sú to, čo sa testuje), avšak "držba"'mezinárodních certifikátov je veľmi drahá záležitosť a čím vyšší atestácie, tým drahšie. Poplatok sa platí každoročne a jedine pri každoročnej aktualizácie je atestácie platná .. Veľa i veľkých výrobcov, ak nie je zo strany ich najväčších zákazníkov tlak na nutnosť certikace napr. Práve Öko-Tex Standard 100 Class I, tak si nechávajú iba certifikáciu 2. triedy , teda pre deti od 3 rokov. Je potom na výrobkoch samotných, či si látky nechajú dodatočne otestovať vo svojej vlasti, kde vyrábajú, u nás napr. V inštitúte ITC Zlín. Vzhľadom na nutnosť testovať každú farbu zvlášť, nákladnosti a časovej náročnosti týchto testov to však väčšina výrobcov nerobí. Ak človek neotestujete každú rolu, z ktorej šije, rovnako nikdy nemá úplnú istotu, že látka vždy spĺňa rovnaké parametre, hoci je to aspoň "barličkou" potvrdzujúca kvalitu látky na začiatku spolupráce s dodávateľom a tiež taká poistka pre prípad nutnosti rokovať s úradmi o prípadných problémoch. U materiálov, ktoré používame pre vrchné odevy, nie pre priamy kontakt s pokožkou, ako je práve napr. Softshell, sme sa aj my uspokojili s 2. triedou. Pre istotu však nemeníme dodávateľov látok a berieme len tie, ktoré máme sami vyskúšané na sebe i na deťoch.

Aké sú rozdiely medzi vašimi dámskymi softshellovým bundami?

Hlavné rozdiely sa dajú zhrnúť takto.

V ponuke máme dva základné strihy, pričom každý šijeme vo verzii iba pre predné nosenie a vo verzii pre predné / zadné nosenie.

Sú to Stella 2 / Sandra, ako jeden strih a Pavla 2 / Alice 2 ako druhý strih.

V našej ponuke ešte nájdete výpredaj staršieho typu bunda Pavla / Alice, ktoré sa od novších typov príliš nelíši strihom (sú tam len malé rozdiely), avšak základným rozdielom je to, že v balení pôvodných typov nie je tehotenská vsadka, iba nosiacich. U bundu Alice došlo aj k väčšej inováciu v oblasti nosiaci vsadky (hlavne jej kapucne) a je tým pádom lepšie prispôsobená nosenie na chrbte.

Hlavné rozdiely:

- iný strih

Stella / Sandra x Pavla / Alice majú iný strih, Stella / Sandra sú ľahko priliehavého strihu, zatiaľ čo Pavla / Alice sú rovného strihu so sťahovaním v páse. Aký strih padne práve Vám bohužiaľ nie je možné s istotou určiť, záleží to na Vašich preferenciách. V prípade, že Vám jeden strih nesadne, odporúčame vyskúšať ten druhý.

- kapucňa

Stella / Sandra majú odnímateľnú kapucňu (na zips). Pavla / Alice majú integrovanú (pevne prišitou)

- nosiaci vsadka

Stella má jednu univerzálnu vsadku pre obdobie tehotenstva i nosenie, je to teda kompromis medzi vsadkami, ktorý je síce veľmi dobre použiteľný, ale vsadenie napr. Nemôže byť veľa široká pre veľké dieťa, rovnako tak nemôže mať kapucňu.

Sandra má jednu nosiaci vsadku s integrovanou kapucňou pre dieťa, ktorú využijete pri nosení na chrbte, ale vsadka je užší, nie pre veľké alebo veľa oblečené deti (prípadne musíte mať trochu voľnejšie samotnú bundu). Sandra v balení aj samostatnú těhoenskou vsadku.

Pavla a Alice (staršie typy) majú v balení len nosiacich vsadku, zato poriadne širokú (väčšia nemôžete potrebovať) a s kapucňou.

Pavla 2 a Alice 2 majú v balení dve vsadky- jednu tehotenskú a jednu širokú nosiaci s kapucňou. U bundy Alice 2 je navyše kapucňa pre dieťa nastaviteľná smožností zabezpečenie na ramenách tak, ako to býva bežné u nosidiel. Toto riešenie je skvele "ovládateľné" aj samotnú nosiacich osobou, bez pomoci druhej osoby.

Všetky bundy sú voľného strihu tak, aby bolo možné ich dostataečně podvliecť ďalšími vrstvami aj na zimu. Neodporúčame mať bundy úplne upnuté, pri pohybe, zvlášť sadanie, ohýbanie k deťom a pod. potom príliš namáhané zipsy.

- nákrčník

Nákrčník (odopínateľné) je súčasťou búnd Pavla a Alice (starších i nových typov).

- náplety v rukávoch

Stella / Sandra nemajú, Pavla / Alice majú.

Je možné doobjednať vsadku k bunde alebo k mikine?

Áno. :-)

Stratila ste vsadku? Alebo ste si pred rokmi kúpila našu nosiacich bundu, ku ktorej nebola tehotenská vsadenie a teraz by ste ju potrebovali? Alebo máte dvojčatá a potrebujete vsadky dve? Žiadny problém, k akejkoľvek bunde, ktorú od nás máte, Vám vsadku radi Dosi.

ALE!

Vsadku je možné došiť iba priamo ku konkrétnej bunde, aby bola zaistená kompatibilita zipsu a vybraný rovnaký odtieň látky. Je aj možné, že úplne rovnaký odtieň už nebude k dispozícii, v takom prípade by sme Vás kontaktovali. Neprijímame objednávky na vsadky bez bundy, neradi šijeme vsadky, ktoré potom do bundy nezapnete, pretože zips bol z iného balenia, aj keď od rovnakého výrobcu a proste tam nepasuje. Obzvlášť u tehotenské vsadky je tiež nutné mať úplne rovnakú dĺžku zipsu v bunde a na vsadke, čo je možné iba, keď máme priamo tú Vašu bundu pri sebe na dielni.

Dôležité je skontrolovať, aké má bunda zipsy, spoznáte to podľa jazdcov na zipsoch. Ak sú strieborné, s naším logom, jedná sa o typ zipsu, ktorý používame v posledných niekoľkých rokoch, tieto zipsy máme k dispozícii a cenu zipsu pri došití vsadky neúčtujeme. Pokiaľ by však bunda mala akýkoľvek iný zips, či už preto, že bundu máte doma dlhšie alebo ste kúpila napríklad kúsok, ktorý nám dlhšie ležal na sklade, je nutné si k bunde zohnať kompatibilný zips niekde v galantérii (je potrebné vyskúšať ho pripnúť priamo do bundy) a poslať nám zips spolu s bundou.

Došití vsadky realizujeme zhruba do týždňa od prijatia bundy.

Vsadku objednáte tak, že nám bundu so všetkými vsadkami, ktoré k nej máte, pošlite na adresu: Jana Gebauerová Havelková, Komenského 498/2, 417 31 (tel.pro prepravcu 736532650). Do balíčku napíšete svoju požiadavku (ktorú vsadku chcete), kontakty na Vás (telefón, e-mail), dopravu, ktorú ste si vybrala (Slovenská pošta 85, -Kč, PPL 95, -Kč) a spôsob platby, vopred na účet alebo dobierkou (+ 30, -Kč).

Cena vsadiek (bez dopravy):

vsadka s pevne šitú kapucňouÈ
typ bundy softshellová bunda Pavla, Pavla 2 softshellová bunda Alice, Alice 2 softshellová bunda Stella 2 softshellová bunda Sandra zimná vypodšívkovaná bunda Zora svetre
Renata/Radka
fleecové mikiny Nina, Nela Softshellová parka Alva
typ nosiaci vsadky vsadka s pevne šitú kapucňou vsadka s kapucňou na zips, s možnosťou uchytenia na háčikoch na ramenách kombinovaná vsadka pre tehotenstvo i nosenie, bez kapucne nosiaci vsadka s kapucňou na cvočky na ramenách nosiaci vsadka s kapucňou nosiaci vsadka bez kapucne nosiaci vsadka s kapucňou vsadka s pevne šitú kapucňou
cena nosiaci vsadky 550,-Kč vč. DPH 650,-Kč 450,-Kč NIE JE MOŽNÉ dosiať 950,-Kč 450,-Kč 550,-Kč 690, -Kč vr. DPH vzorovaná,
550, -Kč vr. DPH jednofarebná
 
cena tehotenské vsadky (pre všetky typy rovnaká) 350,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 500,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 470, -Kč vr. DPH vzorovaná,
370, -Kč vr. DPH jednofarebná

 

Pozor, vsadky nadošíváme k novým bundám, ktoré máme v ponuke a ktoré si chcete objednať. Tj. nedošijeme Vám treba tehotenskú vsadku k bunde, ktorú máme v ponuke v dopredaji len s nosiacich vsadkou. Je to preto, že si v našej ponuke môžete vybrať novší typ bundy, ktorý má už v základnom balení aj vsadku tehotenskú.

Sú možné zákazkové úpravy?

MOMENTÁLNE JE PRIJÍMANIE zákazkových úprav pozastavená. Ďakujeme za pochopenie.

Rozbil sa mi zips. Opravíte mi ho?

Realizujeme záručnej opravy aj pozáručný servis, vr. výmeny zipsov. Avšak je nutné mať k oprave k dispozícii zips. Disponujeme len novým typom zipsov so striebornými jazdci s naším logom, ktorý využívame vo výrobe posledných niekoľko rokov.

Ak máte staršie bundu (kúpila ste ju skôr alebo ste zaobstarala napríklad starší, výpredajový kúsok z našich starších kolekcií, ktorý má ešte starší typ zipsu, je nutné zohnať si k bunde zips, napríklad v galantérii. Síce ešte nejaké zvyšky zipsov máme, ale pravdepodobne ennajdeme žiadny kompatibilný. zipsy sme síce kupovali starndardní, 5mm špirálové, ale od každého výrobcu je taký zips rovnako iný, často aj od jedného výrobcu nie sú dvaja zpy z rovnakého balíčka kompatibilné. Do galantéria teda prineste všetky ďalšie zipsy, s ktorými má zips ísť zpanout (tj. bundu i všetky vsadky) a na mieste ho vyskúšajte.

Dosť možno Vám bude stačiť vymeniť na zipse jazdec (ak je skrútený) a zips bude ďalej fungovať. To Vám v každej dobrej galantérii poradia, vyskúša, popr. to s Vami vyrieši každá zákazková opravovňa odevov, krajčírka.

Ak by ste mali starý typ zipsu a chcela opravu realizovať od nás, museli by sme Vám vymeniť všetky zipsy, aby spolu fungovali, tj. Nižšie uvedené ceny za výmenu zipsu by sa násobili počtom zipsov. Záleží na tom, jetsli Vaša bunda je určená len pre predné alebo predné aj zadné nosenie, a koľko vsadiek.

Pokiaľ máte zips nový (so striebornými jazdci), alebo ste si zohnala kompatibilné zips, môžete poslať bundu k nám na opravu, opäť spolu so všetkými vsadkami, nech môžeme zabezpečiť aj rovnakú dĺžku zipsu na bunde a tehotenské vsadke (ak máte ju).

Cena za výmenu jedného zipsu (oboch strán) u softshellové bundy je 200, -Kč vr. DPH+ poštovné pre zaslanie bundy späť k Vám

Cena za výměnu jednoho zipu u vypodšívkované zimní bundy je 450,-K vč. DPH + poštovné pro zaslání bundy zpět k Vám

Do balíčka k bunde nám prosím pripíšte:

- ktorý zips chcete opraviť

- na akú adresu chcete hotovú opravu poslať (vr. Telefonického a e-mailového kontaktu na Vás)

- ako chcete za opravu zaplatit- prevodom na účet alebo dobierkou (+ 30, -Kč vr. DPH.)

- akú prepravnou službou chcete opravu poslat- Slovenská pošta (85,- Kč), PPL (95, -Kč).

Opravy realizujeme obvykle do týždňa, v zimnej sezóne cca do 14 dní.

Adresa pre zaslanie bundy na opravu je: Jana Gebauerová Havelková, Komenského 498/2, 417 31 Novosedlice, tel. (Pre prepravca) 736 532 650

Vaše soukromí je pro nás nade vše
Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Rozumiem a pokračovaťPodrobné nastavenie