Ergonomické nosiče na deti - Farba - horčicová
Nosiče na deti Jožánek sú: |
⭐vyrobené kompletne v SR |
⭐ medzinárodne atestované (európska certifikácia)
Našimi nosičmi môžete pokryť celé nosiace obdobie, od narodenia dieťaťa až do 3-4 rokov.
⭐ Novorodenecký nosič bude Vaším prvým nosičom, v ktorom môžete nosiť bábätko už od cca 3kg a vydrží Vám cca do roku dieťaťa. Naše nosiče sú ľahké, mäkké a veľmi jednoduché na nastavenie aj pre úplného začiatočníka. Mnohým rodičom nepokojných, plačlivých, kontaktných detí nosiče veľmi uľahčujú život.
⭐Batoľací nosič si zaobstaráte v prípade, že budete chcieť s nosením pokračovať aj po cca 1 roku veku dieťaťa. V tomto veku je stále nosič perfektnou pomôckou na upokojenie dieťaťa alebo jeho uspanie, ale zároveň aj nedoceniteľným pomocníkom napríklad na výletoch. Ramenné popruhy aj bedrový pás nosičov Jožánek sú pre ideálne rozloženie váhy aj veľkých a ťažkých detí.
Ak si obstaraním nosiča vôbec nie ste istí, využite našu požičovňu nosičov.
✅Slovenský dizajn ✅ Česká výroba ✅ ®Jožánok
Články
Nosenie detí v lete
Napriek vysokým teplotám môže byť nosenie detí pohodlné aj v lete. Prinášame Vám niekoľko tipov, ako si v lete nosenie spríjemniť.
5 hlavných dôvodov prečo nosiť svoje bábätko
Čakáte bábätko, alebo už máte voňavý uzlíček doma? Pravdepodobne ste sa už stretli s nosením detičiek v rôznych šatkách či nosičoch. Ak vás zaujíma, aké to má výhody pre dieťa aj pre vás - rodičov, čítajte ďalej a dozviete sa.
Ako vybrať nosítko na dieťa - zdravé nosenie detí
Nosiče umožňujúce zdravé nosenie detí sú tzv. ergonomické nosiče. Ergonomickým nazývame nosič vtedy, ak v ňom dieťa zaujíma tzv. ergonomickú polohu.
Čo znamená „ergonomická poloha“ pri nosení dieťaťa a prečo sa o ňu vlastne usilovať?
V ergonomickej polohe sú kolienka dieťaťa pokrčené a sú vyššie ako zadoček, tým sa dosiahne podsadenie panvy a zaguľatený chrbát. Zaguľatený chrbát uvoľní priestor medzi stavcami, ktoré tak netlačia jeden na druhý. Ergonomické nosiče musia umožniť také zaguľatenie chrbta, pritom ale musia byť takto zaguľateným chrbtom pevnou oporou. Ergonomická poloha = správna, zdravá poloha.
Najčastejšie chyby pri nastavení nosiča
Nosením napĺňate svojmu dieťatku celý rad potrieb, preto je výborné, že ste sa pre nosenie rozhodli. Pokiaľ ste si vybrali nosič, ale máte pocit, že to stále nie je ono, nižšie nájdete najčastejšie chyby pri nastavení celoprackového nosiča, ktoré môžu spôsobovať nepohodlie nosiacemu alebo nosenému dieťatku.